План (проект) збільшення меж водойми удвічі

Стаття є суто пропозиційним, альтернативним варіантом для подальшого розвитку водойми і міста вцілому. Наразі вона не являється затвердженою, хоч схожа ідея все ж була представлена місцевій владіШановні тернополяни, гості міста, зацікавлені особи, тощо...!


Дивлячись на супутниковий знімок Тернополя на електронних картах, прийшла в голову цілком непогана, крім того можлива для реалізації ідея, щодо збільшення (продовження) Тернопільського озера в сторону села Пронятин, Білої.

 Саме за Дальнім пляжем, між селами Пронятин та Біла є територія, де за старішим генеральним плануванням міста вже мала місце одна ідея — зведення там ще одного гідропарку, однак, тоді її сприйняли неальтернативною.
Мені ж здається, що можна поступити з цією ділянкою набагато логічніше — обійтися взагалі без будь-якої будови чи зведення чого-небуть на ній, а використати для збільшення водного простору, тобто поглибити (вскопати) і затопити, таким чином зробивши фактично ще один став, подібний за розмірами до теперішнього, однак аби він не був відділений між існуючим Тернопільським, а являвся суцільною водоймою, натомість все наше озеро стало б в два рази довшим, а по центру вже збільшеної водойми можна спорудити величезний вантовий міст, що сполучатиме ці райони, як і зараз, невеликий, пішохідний, причому, через великі її нові простори він вже не видаватиметься таким, що "захаращуватиме" водосховище, адже буде знаходитись на рівні, де нині почнається берег, що в народі називають "косою".


Приблизно ось так це виглядатиме -


Залишається запитання - для чого це здійснювати?!
І на нього можна дати елементарну відповідь
.

Збільшивши межі озера, з`являється більше місця для розваг на воді, взимку - на кризі, вздовж берегів, неподалік Білої та Пронятина можна створити прекрасні пляжі чи будь-які інші об'єкти інфраструктури, де зупинятися буде бажання як у гостей нашого міста, так і самих тернополян, окрім того, вільних берегів та простору явно не бракуватиме. Також з`явиться можливість мандрувати у цих місцях теплоходами, катерами чи на човнах різних типів, що створить справжню можливість відчути себе справді на великій водоймі, ледь не у морі.
Одним із варіантів є встановлення сучасного фонтанного комплексу на кшталт вінницького саме в другій, "новій" частині озера, оскільки велетенський водограй прямо посеред нині існуючого закриватиме оглядовість центру та "Дружби", та і сама водойма в такому випадку набуде вигляду "басейну для фонтану", хоч і нестандартних маштабів.
Також з'явиться місце для проведення водомоторних змагань різних видів, що теж не заважатиме іншим факторам, наприклад навігації, а також не порушуватимуть спокій мешканців, які проживають у центральній частині міста, неподалік Тернопільського озера чи полюбляють відпочивати на набережній або у парках.
Проте, ніщо не завадитиме проводити ці заходи в новій частині водойми, адже поряд немає забудови і багато вільного простору.


Наступне. Яким чином можливо реалізувати?
Я гадаю, в цьому більше розуміються люди відповідної спеціальності, та на мою думку є пару більш-менш простих методів, простими словами:


 1) Спуск води до певного потрібного рівня в Тернопільському водосховищі, перегородження та проведення робіт по ліквідації мулу, землі та поглибленя певої території, при завершенні робіт, максимально на тривалий час відрегулювавши шлюзи спеціально для її затоплення.

2) Поступова ліквідація та вивезення землі з ділянки починаючи з берегів, не змінюючи рівень води у нині існуючому озері, а лиш частково перегородивши територію. Пізніше - ліквідація бар'єру і з'єднання цих меж в одне ціле.

Ось так виглядає зараз ділянка, на місці якої може бути суцільний водний простір - 


Такі сучасні масштаби водойми на теперішній час - 
До речі, схожі проекти, щоправда тільки частково з заводненням даної території і таки гідропарком попередньо часто вже виносилися на розгляд, однак суттєво відрізняються від вказаного мною.


 Мета даного - реально збільшити водойму, створити фактично ще одне водосховище, яке буде повністю сполучене з теперішнім, адже межі міста розширюватимуться, то з'являється питання - чому межі головної його перлини мають залишатися такими ж, якщо вверх по течії є прекрасна ділянка, будь-якого типу будівництва тощо на якій все-одно не допустимі, а смислу залишати там болото просто немає. Заповідній зоні з плином часу все-одно там не бути, якщо місто розширятиметься в цю сторону, окрім того, збільшення водного простору явно не стане завадою для заповідника.


А яка ваша думка про доцільність ідеї та її реалізацію? Свої враження, пропозиції та твердження при бажанні пишіть в гостьову книгу сайту або нижче, у коментарях.Обновлен 06 окт 2017. Создан 31 янв 2011  Комментарии       
Всего 10, последний 4 года назад
yaroslav 30 мая 2011 ответить
А ти недумав шо таке збільше спричинить ще більший період повного обміну води. Озеро ітак влітку застояне! Це буде жаборинняа не озеро!
Роман 30 мая 2011 ответить
Бабла тре 100500, якого нема. І так вся набережна ще не використана, навіть не половина.
Хвощ 14 июн 2011 ответить
там заповідна територія, качки, плавні всяке таке. не треба його затопляти. озеро й так велике. дурна ідея.
bomphoto 14 июн 2011 ответить
Від В.О.М. :

До 'yaroslav 30 мая 2011' : Стосовно обміну води, в нас і так вона МАЙЖЕ стояча, не думаю, що це матиме якийсь вплив (немає якогось обмеження по величині водоймища, і так все це штучно було створено). А щоб не цвіло і не заростало потрібно ЧИСТИТИ частіше, не жати на це гроші.

До 'Роман 30 мая 2011' : Це я з перспективою на майбутнє...

До 'Хвощ 14 июня 2011' : Знаю, що заповідна зона, я не пропоную її винищувати, а лиш почистити. Це тільки в нас таке вважається нормою (коли місце, яке можна почистити і використовувати для потреб міста, транспорту є болотом для життя жаб) закордоном би давно почистили і поглибили. А "озеро і так велике" - зовсім не аргумент!
greenandy 13 июл 2011 ответить
ідея цікава!
міст-дуже дорога споруда (я знаю відповідь "Це я з перспективою на майбутнє...")
Дуже хочу знову там побувати
bomphoto 13 июл 2011 ответить
Від В.О.М. :

До 'greenandy' : Ага там класно, можна погуляти... а з теперішнього мосту пострибати у воду. Стосовно коштів, дорого чи ні... але варто
Dendnepr 03 фев 2013 ответить
Эти плавни являются поставщиком кормовой базы всему озеру. Там нерестится рыба, высиживают птенцов птицы. Куча насекомых. Нельзя это затапливать
   
bomphoto 13 фев 2013 ответить
Плавни есть и дальше, вверх по течению. А это... это в любом случае обычное болото, которого в городе быть не должно, куда важнее увеличить границы водоёма, чем беспокоится за камыши. А все и так станет на свои места, в свое время и этого озера небыло.
igora1981 01 ноя 2015 ответить
Хороша ідея підтримую 100%
Ruslan24$ 19 мая 2016 ответить
Прикольно, мені подобається...
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 

Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів


bomphoto.io.ua © facebook.com/oleg_bazar