Катер на повітряній подушці "Марс 700"

Використовується в ролі рятувально-патрульного на Тернопільському озері. При потребі може бути транспортований у інше необхідне місцеФотоальбом катера Марс 700 -  ТУТ (2010-2013рр.)

Катер на повітряній подушці призначений для цілорічної експлуатації на воді і відносно рівній поверхні суші. Судно відмінно долає порожисті ділянки річок, зарослі очеретом русла, ріки в період льодоходу тощо. Згідно з технічними характеристиками, "Марс" здатний розвивати швидкість на льоду до 100 км/год, на воді – 65 км/год. Вантажопідйомність судна близько 700 кілограм, воно розраховане на перевезення до восьми осіб і може працювати при температурі повітря від -25° С до +40°С.


Працівники рятувальної служби про плавзасіб:

— Під час руху під повітряною подушкою катера працюють два пропелера, — розповідають члени екіпажу машини. Вони нагнітають повітря, і катер практично опирається на нього. Повітря не втікає одразу завдяки так званому фартуху, яким обшито корпус по периметру.

Рухається катер завдяки великому пропеллеру в кормовій частині.
За рахунок нього “Марс 700” і рухається. Заднього ходу у таких катерів зазвичай немає, така ж ситуація і з даним агрегатом, проте це не є проблемою, адже його легко можна розвернути фактично на місці.

Вага даної моделі — більше тони. Біля берегів, коли крига тонка, під корпусом судна під час стоянки вона ламається, катер тоді сідає на надуті повітрям балони — скеги, які розміщені по периметру днища. Коли ж глісер набирає ходу і вмикаються два гвинти, які надувають подушку та піднімають корпус над поверхнею, він ніби пливе над ненадійним льодом, не руйнуючи його.

Швидкість в самій кабіні фактично не відчувається. Судно йде плавно і жодного тертя об лід, здається, немає. Попередню швидкість відчуваєш під час повороту. Однак навіть тоді в кабіні пасажирів не кидає в один бік.

— Різко розвернутися ним неможливо, — каже один із членів екіпажу. — Сам глісер повертається боком, але його ще певний час продовжує нести за інерцією вперед. Ми вже визначили, що для того, аби розвернутися, краще спочатку скинути швидкість, а потім вже крутити штурвалом.

Повороти здійснюються за рахунок закрилок — пластин біля вітряка, які змінюють напрямок руху повітря. Фактично завдяки цим закрилкам машину можна розвернути на місці. Під час цього катер трохи зміщується в сторону повороту, малюючи на снігу вісімки.


Рятувальники, які працюють на даному судні, проходили відповідне навчання в Прип’ятському судноплавсті. Водіям видали відповідні права.

Глісер реєструють як звичайний транспортний плавзасіб. За нього платять транспортний податок, також він має проходити техогляд.

— Взимку стежимо за безпекою людей, які перебувають на кризі, — розповідають рятувальники. — Часом навіть перераховуємо їх, потім спостерігаємо, чи всі є на кризі, чи ніхто не провалився.Фотоальбом катера Марс 700 -  ТУТ (2010-2013рр.)Обновлен 05 мар 2019. Создан 30 мая 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів


bomphoto.io.ua © facebook.com/oleg_bazar