Теплохід "Капітан Парій"

2017: Вартість прогулянки зросла, і тепер становить 25 гривеньФотоальбом теплохода Капітан Парій - ТУТ (2011-2016рр.)


 

У понеділок, 6 червня 2011 року о 17:00 в рейс з теплохідної стоянки вперше вийшов оновлений теплохід  серії ПТ, якому дали назву "Капітан Парій" після довготривалої перерви, а затягнулася вона аж на 16 років. Першими пасажирами, які його випробували були журналісти та мерія, а нині кататися має змогу кожен бажаючий.

  Здійснити прогулянку на теплоході “Капітан Парій” можуть всі охочі тернополяни та гості міста щодня за теплої погоди та при наявності бажаючих здійснити прогулянку.2017:
Вартість прогулянки зросла, і тепер становить 25 гривень
(половина рейсу - 15 грн. із зупинкою на причалі "Дальній пляж" у літній період).

Наразі теплохід працює у погожі будні та по вихідних.
Орієнтовний графік роботи: 11:30 - 21:30 год.

 


Не курсував цей плавзасіб по озеру з середини 1995 року, і до 2009 року іржавів на березі теплохідної стоянки у Кутківцях.

Після ремонту, 13 жовтня 2010 року відбувся спуск на воду, однак, тоді ще катер не працював. У 2011 році зі стартом навігаційного періоду не вийшов, адже було прийнято рішення випускати в рейс на 100% готове для роботи судно (хоча вже тоді плани зробити презентацію були). Перших "звичайних" пасажирів теплохід катав 26 червня 2011 року. Рейси для людей виявились доволі цікавими, адже на озері був сильний шторм і сонячна тепла погода. Теплоходи «Герой Танцоров» і «Капітан Парій» (ПТ-50) перебувають на балансі «Тернопільелектротрансу» з 2005 року. До того судна з початку дев’яностих років були в оренді приватної фірми "Торговий дім. Тернопіль". Втім, економічні катаклізми тих часів зробили своє: орендар зміг повноцінно обслуговувати лише один теплохід. Вибрали «Герой Танцоров». А ПТ-50 так і залишився на стоянці, через довгі простої дирекція "електротрансу" приймає рішення демонтувати двигун. Невдовзі судно затонуло. На берег його підняли в 2006 році, тоді ж, коли і "Героя Танцорова", для здійснення ремонту днища. 


  Зазначимо, теплохід ПТ був виготовлений у 1964 році та одразу доставлений до Тернополя. 4 роки потому по Комсомольському озері став ходити «Герой Танцоров» (С-541), якого привезли з Дністровського каньйону. У літній період вони працювали одночасно: поки один теплохід був у рейсі, інший, біля Старого Замку набирав пасажирів.

 

До капітальної реставрації ПТ-50 востаннє катав тернополян у 1995 році.


 Цікавий факт - на теплоході додали ще одну, верхню палубу (надпалубне накриття, так званий "дашок" переоблаштували для перебування на ньому пасажирів), і у зв`язку з цим на  судні може поміститися вдвічі більше людей, ніж на звичайному ПТ.
Таких теплоходів (пр.792А) є безліч, один із них також має відкриту палубу (ПТ-69, що носить назву "Місісіпі" та ходить по Дніпрі). 
 Зміни у проекті є цілком допустимі, адже корпус судна теж переоблаштовано для одночасново переправлення приблизно ста пасажирів (товщина нового днища - 4 мм., а попереднього була 3 мм.). Нагадаємо, на борту теплохода "Капітан Парій" може одночасно помістится 82 ч. 


До речі, Тернопільський ПТ, окрім свого бортового та заводського номерів має назву,  яку було затверджено ще в серпні 2010 року. Судно назвали "Капітан Парій", в честь Людини, яка  свого часу зберегла і відновила цей теплохід, і нині є його капітаном. Тепер, це його єдина офіційна назва, а ПТ-50 — заводський номер.
 

 


Фотогалерея теплоходів ПС, ПТ:  http://photofile.name/users/dmitry_illarionov/135209988/


 Увага! Адміністрація сайту не являється обслуговуючим персоналом, ця сторінка є виключно рекламою міста, висвітленням інформації про роботу прогулянкових теплоходів, як однієї із візитівок Тернополя.
 

 

 

 

Фотоальбом теплохода Капітан Парій - ТУТ (2011-2016рр.)Обновлен 15 мая 2017. Создан 11 авг 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Каталог веб ресурсів Тернопільщини Безкоштовний каталог сайтів


bomphoto.io.ua ©