Теплохід "Капітан Парій"

Навігаційний сезон 2018 р. відкритоФотоальбом теплохода Капітан Парій - ТУТ (2011-2018рр.)


 

У понеділок, 6 червня 2011 року о 17:00 в рейс з теплохідної стоянки вперше вийшов оновлений теплохід ПТ-50, якому дали назву «Капітан Т.Г.Парій» після довготривалої перерви, а затягнулася вона аж на 16 років. Першими пасажирами, які його випробували були журналісти та мерія, а нині кататися має змогу кожен бажаючий.

 Станом на сьогодні теплохід здійснює прогулянкові рейси у відповідний період.
Перші прогулянки у 2018 році відбулися 8 квітня.

Регулярні прогулянкові рейси здійснюються за сприятиливих погодних умов та достатній к-сті пасажирів.

                                           Вартість прогулянки становить 25 гривень
        (половина рейсу - 15 грн. із зупинкою на причалі "Дальній пляж", якщо вона передбачена).

 


 Не курсував цей плавзасіб по озеру з середини 1995 року, і до 2009 року іржавів на березі теплохідної стоянки у Кутківцях.

Після ремонту, 13 жовтня 2010 року відбувся спуск на воду, однак, тоді ще не працював. У 2011 році зі стартом навігаційного періоду теплохід також не вийшов, адже було прийнято рішення випускати в рейс на 100% готове для роботи судно (хоча вже тоді плани зробити презентацію були). Перші прогулянкові рейси з пасажирами теплохід розпочав здійснювати від 26 червня 2011 року. До того ж, саме цього дня прогулянки для людей виявились доволі цікавими, адже на озері були сильні штормові хвилі, але сонячна тепла погода. Тернопільські теплоходи «Герой Танцоров» і «Капітан Парій» (ПТ-50) перебувають на балансі комунального підприємства «Тернопільелектротранс» з 2005 року. До цього часу, з початку дев’яностих років судна були в оренді приватної фірми «Торговий дім. Тернопіль». Втім, економічні катаклізми тих часів зробили своє: орендар зміг повноцінно обслуговувати лише один теплохід із двох. Вибрали «Герой Танцоров», а ПТ-50 так і залишився на стоянці. Через довгі простої прийняли рішення демонтувати двигун. Невдовзі судно затонуло, однак відразу було підняте на берег, поставлене на стапелі для подальшого збереження корпусу.


 Зазначимо, теплохід «Капітан Т.Г. Парій» був побудований у 1964 році та одразу транспортований в Тернопіль. 


 Цікавий факт, після відбудови судно отримало ще одну, відкриту верхню палубу (надпалубне накриття, так званий "дашок" переоблаштували для перебування на ньому пасажирів), у зв'язку з цим на теплоході може поміститися вдвічі більше людей, ніж раніше.
Таких теплоходів (пр.792А) є безліч, один із них, що знаходиться в Україні, теж має верхню палубу (ПТ-69, що носить назву «Місісіпі» та ходить по Дніпру в Києві)
 Зміни у проекті є цілком допустимі, адже корпус судна теж переоблаштовано для одночасново переправлення орієнтовно ста пасажирів (товщина нового днища - 4 мм., а попереднього була 3 мм.), укріплено всі підпірні та несучі конструкції верхньої палуби.


До речі, Тернопільський ПТ, окрім свого бортового та заводського номерів має назву,  яку було затверджено ще в серпні 2010 року. Судно назвали "Капітан Парій", в честь Людини, яка  свого часу зберегла і відновила цей теплохід, і нині є його капітаном. Тепер, це його єдина офіційна назва, а ПТ-50 — заводський номер.
 

 


Фотогалерея теплоходів ПС, ПТ:  http://photofile.name/users/dmitry_illarionov/135209988/


 Увага! Адміністрація сайту не являється обслуговуючим персоналом, ця сторінка є виключно рекламою міста, висвітленням інформації про роботу прогулянкових теплоходів, як однієї із візитівок Тернополя.
 

 

 

 

Фотоальбом теплохода Капітан Парій - ТУТ (2011-2018рр.)Обновлен 01 мая 2018. Создан 11 авг 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Каталог веб ресурсів Тернопільщини Безкоштовний каталог сайтів


bomphoto.io.ua © facebook.com/oleg_bazar