Теплохід "Капітан Парій"

Сезон навігації 2017р. завершено. Наразі судно перебуває на зимовому відстоїФотоальбом теплохода Капітан Парій - ТУТ (2011-2017рр.)


 

У понеділок, 6 червня 2011 року о 17:00 в рейс з теплохідної стоянки вперше вийшов оновлений теплохід ПТ-50, якому дали назву "Капітан Т.Г.Парій" після довготривалої перерви, а затягнулася вона аж на 16 років. Першими пасажирами, які його випробували були журналісти та мерія, а нині кататися має змогу кожен бажаючий.

 


Навігаційний сезон 2017р. завершений.
9 листопада судно пришвартували паралельно берега для зимового відстою. 

2017:
Вартість прогулянки у порівнянні з минулим роком зросла, і тепер становить 25 гривень
(половина рейсу - 15 грн. із зупинкою на причалі "Дальній пляж", якщо вона передбачена).

 


Не курсував цей плавзасіб по озеру з середини 1995 року, і до 2009 року іржавів на березі теплохідної стоянки у Кутківцях.

Після ремонту, 13 жовтня 2010 року відбувся спуск на воду, однак, тоді ще не працював. У 2011 році зі стартом навігаційного періоду теплохід також не вийшов, адже було прийнято рішення випускати в рейс на 100% готове для роботи судно (хоча вже тоді плани зробити презентацію були). Перших "звичайних" пасажирів теплохід розпочав катати з 26 червня 2011 року. До того ж, саме цього дня рейси для людей виявились доволі цікавими, адже на озері були сильні штормові хвилі, але сонячна тепла погода. Теплоходи «Герой Танцоров» і «Капітан Парій» (ПТ-50) перебувають на балансі «Тернопільелектротрансу» з 2005 року. До того судна з початку дев’яностих років були в оренді приватної фірми "Торговий дім. Тернопіль". Втім, економічні катаклізми тих часів зробили своє: орендар зміг повноцінно обслуговувати лише один теплохід. Вибрали «Герой Танцоров». А ПТ-50 так і залишився на стоянці, через довгі простої прийняли рішення демонтувати двигун. Невдовзі судно затонуло, однак відразу було підняте на берег.


  Зазначимо, теплохід ПТ був побудований у 1964 році та одразу доставлений до Тернополя. 4 роки потому по Комсомольському озері став ходити «Герой Танцоров» (С-541), якого привезли з Дністровського каньйону. У літній період вони працювали одночасно: поки один теплохід робив рейси, інший, біля Старого Замку набирав пасажирів.

 

До капітальної реставрації ПТ-50 востаннє катав тернополян у 1995 році.


 Цікавий факт - на теплоході додали ще одну, верхню палубу (надпалубне накриття, так званий "дашок" переоблаштували для перебування на ньому пасажирів), і у зв`язку з цим на  судні може поміститися вдвічі більше людей, ніж на звичайному ПТ.
Таких теплоходів (пр.792А) є безліч, один із них також має відкриту палубу (ПТ-69, що носить назву "Місісіпі" та ходить по Дніпру в Києві). 
 Зміни у проекті є цілком допустимі, адже корпус судна теж переоблаштовано для одночасново переправлення орієнтовно ста пасажирів (товщина нового днища - 4 мм., а попереднього була 3 мм.), укріплено всі підпірні та несучі конструкції верхньої палуби.


До речі, Тернопільський ПТ, окрім свого бортового та заводського номерів має назву,  яку було затверджено ще в серпні 2010 року. Судно назвали "Капітан Парій", в честь Людини, яка  свого часу зберегла і відновила цей теплохід, і нині є його капітаном. Тепер, це його єдина офіційна назва, а ПТ-50 — заводський номер.
 

 


Фотогалерея теплоходів ПС, ПТ:  http://photofile.name/users/dmitry_illarionov/135209988/


 Увага! Адміністрація сайту не являється обслуговуючим персоналом, ця сторінка є виключно рекламою міста, висвітленням інформації про роботу прогулянкових теплоходів, як однієї із візитівок Тернополя.
 

 

 

 

Фотоальбом теплохода Капітан Парій - ТУТ (2011-2017рр.)Обновлен вчера. Создан 11 авг 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Каталог веб ресурсів Тернопільщини Безкоштовний каталог сайтів


bomphoto.io.ua ©