Теплохід "Капітан Тарас Григорович Парій"

Судно готове до роботи та очікує відкриття сезону навігаціїФотоальбом теплохода Капітан Парій - ТУТ (2011-2019рр.) 

У понеділок, 6 червня 2011 року о 17:00 в рейс з теплохідної стоянки вперше вийшов оновлений теплохід ПТ-50, якому дали назву «Капітан Т.Г.Парій» після довготривалої перерви, а затягнулася вона аж на 16 років. Першими пасажирами, які його випробували були журналісти та мерія, а нині кататися має змогу кожен бажаючий.

 


На даний час теплохід вже пофарбований та технічно готовий до роботи в новому сезоні 2020 року.

Розпочне працювати судно з моменту старту навігації для пасажирського водного транспорту на водоймах.


.....................................................................................................................................................

Помер легендарний капітан Тарас Григорович Парій


Тарас Парій пішов з життя 5 грудня 2018 року ввечері на 83-му році життя.
Незмінний капітан Тернопільського озера, саме так називали його позаочі. Саме в честь Тараса Григоровича назвали тернопільський теплохід, за штурвалом якого він понад півстоліття розважав тернополян. А для цього спільно з однодумцями повернув судно з небуття.
Коли дійшло до назви, то всі, хто долучався до його відновлення, вирішили, що теплохід має носити ім’я Тараса Парія, тернополяни це рішення підтримали. Теплохід ПТ-50, як і «Герой Танцоров», перебувають на балансі КП «Тернопільелектротранс». Однак, до 2024 року «Капітан Парій» віддали в оренду саме Тарасу Парію. Свою любов до суден капітан передав внуку Віталію, ймовірно тепер він продовжить справу дідуся.

Попрощалися з Тарасом Парієм 7 грудня 2018 року. У той час, коли проходила прощальна церемонія, його онук, теж капітан Віталій Стасюк, подав останній прощальний гудок на обох суднах (також на їх флагштоках були приспущені державні прапори).


..................................................................................................................................................... 


 Не курсував цей плавзасіб по озеру з середини 1995 року, і до 2009 року іржавів на березі теплохідної стоянки у Кутківцях.

Після ремонту, 13 жовтня 2010 року відбувся спуск на воду, однак, тоді ще не працював. У 2011 році зі стартом навігаційного періоду теплохід також не вийшов, адже було прийнято рішення випускати в рейс на 100% готове для роботи судно (хоча вже тоді плани зробити презентацію були). Перші прогулянкові рейси з пасажирами теплохід розпочав здійснювати від 26 червня 2011 року. До того ж, саме цього дня прогулянки для людей виявились доволі цікавими, адже на озері були сильні штормові хвилі, але сонячна тепла погода. Тернопільські теплоходи «Герой Танцоров» і «Капітан Парій» (ПТ-50) перебувають на балансі комунального підприємства «Тернопільелектротранс» з 2005 року. До цього часу, з початку дев’яностих років судна були в оренді приватної фірми «Торговий дім. Тернопіль». Втім, економічні катаклізми тих часів зробили своє: орендар зміг повноцінно обслуговувати лише один теплохід із двох. Вибрали «Герой Танцоров», а ПТ-50 так і залишився на стоянці. Через довгі простої прийняли рішення демонтувати двигун. Невдовзі судно затонуло, однак відразу було підняте на берег, поставлене на стапелі для подальшого збереження корпусу.


 Зазначимо, теплохід «Капітан Т.Г. Парій» був побудований у 1964 році та одразу транспортований в Тернопіль. 


 Цікавий факт, після відбудови судно отримало ще одну, відкриту верхню палубу (надпалубне накриття, так званий "дашок" переоблаштували для перебування на ньому пасажирів), у зв'язку з цим на теплоході може поміститися вдвічі більше людей, ніж раніше.
Таких теплоходів (пр.792А) є безліч, один із них, що знаходиться в Україні, теж має верхню палубу (ПТ-69, що носить назву «Місісіпі» та ходить по Дніпру в Києві)
 Зміни у проекті є цілком допустимі, адже корпус судна теж переоблаштовано для одночасново переправлення орієнтовно ста пасажирів (товщина нового днища - 4 мм., а попереднього була 3 мм.), укріплено всі підпірні та несучі конструкції верхньої палуби.

 

 


Фотогалерея теплоходів ПС, ПТ:  https://photofile.name/users/dmitry_illarionov/135209988/


 Увага! Адміністрація сайту не являється обслуговуючим персоналом, ця сторінка є виключно рекламою міста, висвітленням інформації про роботу прогулянкових теплоходів, як однієї із візитівок Тернополя.
 

 

 

 

Фотоальбом теплохода Капітан Парій - ТУТ (2011-2019рр.)Обновлен 18 мар 2020. Создан 11 авг 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів


bomphoto.io.ua © facebook.com/oleg_bazar