Скульптурної композиції "Олені", яка колись розташовувалась на набережній озера (згодом було знайдено на околиці міста) на місці більше немає
Наскільки відомо, у 60 роках на набережній нашого мальовничого озера було встановлено безліч скульптур, що надавали ще більшої оригінальності і краси цій території. В основному, знаходилися вони у районі її центральної частини, неподалік від церкви воздвиждення чесного хреста (в народі - Надставна) та ровесника міста - Старого замку, який височіє над озером.
Наразі збереглись лише деякі, більш сучасні фігури, на місцях, які в народі отримали назву "Єлісейські поля", а колишні окраси стояли в різних цікавих куточках, неподалік від озера, дещо більші за розміром.
До речі, з нових таких сьогодні існує два металевих вироби, це "Дерево Щастя" (див. ТУТ), "Лелеки" (див. ТУТ) та "Серце Любові" (див. ТУТ). Наприкінці 80 років всі радянські скульптури були знищені вандалами, деякі з них перенесені по різних районах міста чи офіційно демонтовано та розібрано. 


Для багатьох тернополян інформація про скульптуру "Матрос" теж новинка, адже це найбільший монумент з тоді існуючих, що зберігся фактично в ідеальному стані (більше інформації ТУТ).
Скоріш за все, раніше ця скульптура знаходилася саме біля озера, адже існує стара світлина, на якій помітно, що на місці ще тоді неіснуючого готелю "Тернопіль" її доволі добре помітно. Старожилів з цим питанням турбувати ще не доводилось, тому стовідсотково запевняти, що це той самий об'єкт наразі не можливо, фігура масово виробництва, тому може являтися і зовсім іншою.

 

 

Станом на даний час об'єкту на місці більше немає, демонтований невідомими особами.Обновлен 28 мая 2019. Создан 20 июн 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів


bomphoto.io.ua © facebook.com/oleg_bazar