“Серце любові”, що біля центральної пристані, відкрили 14 серпня 2010р.

Новий кований виріб став окрасою набережноїДвометрове коване “Серце любові” подарували Тернополю. Виріб встановили неподалік замку, навпроти міської пристані. Композицію утворюють декілька сплетених між собою сердець.

Десять ковальських колективів з Камянця-Подільського, Львова, Тернополя та районів взяли участь у Всеукраїнському фестивалі ковальства, що відбувся в суботу 14 серпня.


На набережній озера було спекотно не тільки через сонячну погоду. Всі ковалі, окрім своїх виробів, показували ще й власну роботу: на спеціальних залізних столах, у яких горів вогонь та плавилося залізо, робили маленькі сердечка. Їх згодом почепили на велике серце. Поблизу майстрів могли стояти тільки найвитриваліші, адже жар від тих робочих столів можна було відчути і за п’ять метрів. Біля свого робочого місця кожен коваль мав підставку, на якій виковував та витесував різні візерунки.


Серце кували більше місяця


Родзинкою фестивалю було відкриття саме кованого “Серця любові”


- Спочатку думали, що саме подарувати місту, але згодом дійшли висновку, що це має бути щось пов’язане з любов’ю. Тому зупинилися на виробі у формі серця, - пояснює один із авторів композицій, 22-річний коваль Мирослав Коробейник. - Виріб мені допомагав робити ще один коваль. Сама робота тривала більше півтора тижня. Проте підготовка до його створення зайняла більше місяця. Робили ескізи, готували матеріали. Серце важить 300 кг, а його висота - 2,5 метри.


Ковальство - справа для душі


Поблизу палаток ковалі виставляли свої роботи, які можна було не лише оглянути, а й придбати. Милували око різноманітні підставки для квітів, велика металева голова бика, зроблена для того, щоб вішати одяг, дзеркало, обрамлене кованою залізною рамкою. Ціни різнилися від сотні до тисячі гривень. Так, за великий меч просили 1000 грн, попільничка у вигляді скорпіона коштувала 500 грн, підставка на шампанське та бокали - 950 грн.
- Ковальством займаюся виключно тоді, коли маю натхнення, - каже 25-річний коваль зі Львова Андрій Петрович. - В Івано-Франківську закінчив інститут мистецтв. При інституті була кузня. Ось там і навчився цього ремесла. А тепер, коли є нагода, залюбки стаю до праці, щоб зробити щось цікаве та незвичне.


Андрій каже, що найбільше у ковальстві йому подобається працювати із металом, а потім - бачити, як завдяки праці виходять дійсно прекрасні та ексклюзивні речі.


- Дуже часто роблю вироби для друзів, коли хтось просить, а вдома вже стільки різних кованих речей, що батьки навіть не знають, куди їх дівати, - жартує коваль. - Часто їздимо по різноманітних фестивалях. Тут є можливість не лише свої роботи показати, але й подивитися на інших майстрів, чогось навчитися.


У ковальстві нема стандартів


- У ковальстві працюю з 18-ти років, - каже 31-річний тернопільський коваль Василь Стадійник. - Бачив у дитинстві, як батько працює. Він також коваль, ось і я навчився. Зараз найчастіше люди замовляють великі ковані брами, різні ексклюзивні речі, такі як підставки під каміни, шампанське, лавки, перила. У цій роботі немає якогось стандарту, всі вироби різні, цікаві та ексклюзивні.


Найважче, як зазначає пан Сергій, робити маленькі мініатюрні вироби.
- Задум дуже гарний та й роботи такі цікаві й неординарні, - каже 28-річна тернополянка Мирослава Гайдук. - Але варто подумати, щоб більше ковалів брали у цьому фестивалі участь. Думаю, від цього виграли б не лише організатори, але й самі тернополяни і учасники. Адже було би більше робіт та й досвідом одні із одними ковалі могли б поділитися.


Фестиваль буде щорічним


Ковальський фестиваль вперше провели у Тернополі минулого року.


- Коли у нас виникла така ідея, наші тернопільські ковалі з радістю погодилися долучитися, - розповів організатор фестивалю, нардеп Василь Деревляний.
- Адже вони часто їздять на фестивалі в інші міста. Я можу запевнити, що фестиваль ковальського мистецтва житиме далі. Він проходитиме щороку на цьому ж місці. Думаю, не за горами час коли на цій території не буде місця, щоб розмістити всіх, хто захоче взяти участь у ньому.
“Дерево щастя”, яке подарували тернополянам минулого року, на жаль дехто не береже, відриває листочки, нищить сам виріб.


- У п’ятницю ми приварили не лише листочки, а й цілу гілку до цього дерева, - показує нардеп. - У нас є інформація, що її відірвав чоловік, у якого не все склалося в сімейному житті. Тому він вирішив знищити гілку, де висіла їхня з дружиною колодка, а також "деревце" ламають закохані підлітки, розмальовуючи листки коректором, а також вішаючи не естетичні колодки, що не відповідають стилю композиції, та псують її вигляд.Обновлен 25 сен 2017. Создан 15 авг 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів


bomphoto.io.ua © facebook.com/oleg_bazar